KLUB ROZVOJE TECHNICKÝCH A PŘÍRODOVĚDNÝCH OBORŮ

„ŠIKOVNÉ RUČIČKY“

KLUB ROZVOJE TECHNICKÝCH A PŘÍRODOVĚDNÝCH OBORů

Vedoucí klubu: Mgr. Vlastimil Kopečný

Kluby pracují 2x měsíčně v pondělí od 14.00 - 16.00 hod.

Českému průmyslu chybí v současné době dostatek pracovníků v technických oborech. Zvýšení zájmu o tyto obory tak představuje možnost pracovního uplatnění. Je třeba podporovat zájem rodičů i žáků o řemesla, podpořit nejen střední a vysoké technické vzdělávání, ale i učňovské školství, které bude pro mnohé perspektivní a potřebné.

Cílem klubu je:

• Zvýšit zájem žáků o přírodovědné a technické předměty

• Naučit žáky vyhledávat informace a pracovat s nimi, posuzovat je, vyhodnocovat (průzkum trhu)

• Umožnit žákům experimentovat, bádat, objevovat

• Žáky aktivně zapojit do řešení

• Rozvíjet slovní zásobu a jazykové porozumění

• Rozvíjet komunikační dovednosti

• Podpořit týmovou spolupráci

• Nést zodpovědnost za týmem svěřený úkol

• Rozvíjet manuální zručnost

• Budovat pracovní návyky

• Rozvíjet podnikatelské dovednosti

• Rozvíjet zvídavost

Činnost klubu, která probíhá převážně ve školní dílně, je zaměřena na rozvoj manuální zručnosti žáků, rozvoj týmové spolupráce, samostatnosti, pečlivosti a tvůrčí fantazie. Žáci se učí plánovat podle pokynů, dodržovat pracovní postupy a dodržovat bezpečnost práce. Seznamují se s různými druhy materiálů – dřevem, plechem, drátem a ručním papírem. Učí se se tyto materiály různými technikami opracovávat a vyrábí nejrůznější výrobky dle výběru pedagoga nebo dle vlastních návrhů či volby žáků.