Základní škola Floriána Bayera, Kopřivnice, Štramberská 189, příspěvková organizace je příspěvkovou organizací zřizovanou Moravskolezským krajem

Počítadlo návštěv TOPlist
Kde nás najdete

Sportem ku zdraví....

 

... sportovní akce pro rodiče a děti naší  školní družiny 

V naší školní družině se rodiče a děti  ponejvíce scházeli ve výtvarných , pracovních dílničkách připravované školní družinou  a nebo tématicky zaměřených  akcích (Drakiáda, Maškarní bál, Den dětí...). 

 

27. května naše školní družina připravila pro děti a rodiče první akci , která se nesla ve sportovním duchu. O odpolední sportování byl projeven  velký zájem, na zahradě naší školy se sešlo celkem 42 sportovců. Akce Sportem ku zdraví začala rozcvičkou, všichni zúčastnění se připravovali protáhováním, během, dřepy, skoky na další sportovní zápolení. Následovalo rozdělení do týmů , kdy dospělák a dítě  byli závislí tak trošku na  NÁHODĚ – tak byla pojmenována další soutěž ze sportovních soutěží tohoto odpoledne. V běhu " velcí i malí " sportovci plnili připravené úkoly a jak jinak – úkoly zaměřené na sport. A co znamenala náhoda? Postupy do dalšího kola byly dány hodem kostky – pokud padlo sportovnímu týmu vyšší číslo jak tři, mohl tým pokračovat  v dalším postupu ve hře. Nejprve štafetu proběhly děti společně s rodiči a po splnění a proběhnutí všech sportovních úkolů se do hry zapojili jen rodiče. A aby to neměli tak jednoduché, museli rodiče  postupovat opačně, od posledního úkolu až po ten první. Při " obrácené náhodě " velmi pomohly děti, radily rodičům jak mohly a většinou správně. Znáte " tiché člověče, nezlob se" ? Tuto známou hry jsme si společně zahráli v "úplném tichu". Rodiče byli rozestavěni jako figurky do obřího pole a děti házely kostkou. Dorozumívat se obě strany mohly jen ukazováním čísel , které padlo na kostce. Rodiče a děti si nejpve zvolili strategii a hra mohla začít.  Tuto staronovou hru si všichni s chutí zahráli, malí i velcí mezi sebou komunikovali podle určených pravidel. Na závěr sportovního odpoledne byla zvolena přehazovaná , děti proti rodičům. Ve dvou hracích polí bylo přichystáno stejný počet balónů.

Úkolem této hry bylopřemístitco nejvíce balónů na soupeřovo pole. Obě družsta, rodiče a děti, se na tuto hru vrhla s opravdovou vervou. Tato hra byla obměňována – do cizího pole se mohlo házet oběma rukama, levou či pravou rukou, nohou, s otočkou, zpomaleným pohybem....Během jednotlivých etap byly balóny počítány a byl určen vítězný tým rodičů.

A kdo se stal úplným vítězem? Všichni rodiče a děti! Tito byli oceněni  medailí za všechny povedené sportovní výkony....

 

      

 

         

        

         

         

         

         

         

 

 

 

 

 

Update cookies preferences