Abilympiáda v Karviné

Úspěch našich žáků na  ABILYMPIÁDĚ v Karviné

Již druhým rokem se 3 žáci naší školy zúčastnili dne 2. 4. 2019, který byl zároveň i Mezinárodním dnem porozumění autismu, soutěže zručnosti a pracovních dovedností „ABILYMPIÁDA“ pro děti a mládež s postižením od 13 do 26 let. Soutěž již 6 - tým rokem pořádá SŠ, ZŠ a MŠ Karviná – Nové Město a účastní se jí žáci  škol Moravskoslezského kraje.

Naši žáci byli zapsáni do následujících soutěžních disciplín: DRÁTKOVÁNÍ, KORÁLKOVÁNÍ, JARNÍ DEKORACE, PRÁCE SE DŘEVEM, MECHANICKÁ MONTÁŽ, PLETENÍ VELIKONOČNÍ POMLÁZKY. Výsledky vytvořené všemi soutěžícími na jednotlivých stanovištích hodnotila odborná porota, která měla nelehkou práci, protože všichni se snažili vydat ze sebe to nejlepší. Podporu, povzbuzení i případnou radu získávali žáci od pedagogů na jednotlivých stanovištích, kde měli připraveno i velké množství nejrůznějšího potřebného materiálu pro svou práci. Výsledky obdivovala nejen porota, ale i přítomní pedagogové zúčastněných škol a hosté.

Součástí ABILYMPIÁDY byl i další doprovodný program pro účastníky jako třeba malování na obličej, výroba vonného léčivého oleje, ukázka řemesla Perníkářství, kdy si žáci mohli i prakticky vyzkoušet zdobení perníčků, stavění pyramid z dřevěných dílů a mnohé další činnosti.

V závěru celého dopoledne jsme se pak dověděli o skvělých umístěních žáků naší školy, kteří si odnesli zároveň i hodnotné ceny:

1. místo – Adam KRAFT (7. roč.) – v disciplíně Práce se dřevem (výroba dřevěných zápichů – zajíčka a květiny)

2. místo – Elenka RAŠKOVÁ  (6. roč.) – v disciplíně Jarní dekorace (výroba ozdobného velikonočního věnce z proutí s přízdobem velikonočními a jarními dekoracemi)

3. místo – Tomáš HOŘELKA (9. roč.) – v disciplíně Drátkování (výroba závěsného ozdobného ptáčka z drátu)

Žáci s pedagogickým doprovodem - p. řed. Vlastou Gerykovou si užili skvělé dopoledne a úspěšně reprezentovali školu. Ukázali svými úspěchy, že podpoře zručnosti a pracovních dovedností žáků se naše škola věnuje nejen v Pracovním vyučování, ale i zájmovou činností žáků především prostřednictvím klubů projektu GRAMMY a pravidelně pořádanou Burzou technických a přírodovědných oborů.

Mgr. Vlasta Geryková – ředitelka školy