Exkurze do expozice Živá voda Modrá

Dne 22. 6. se žáci II., IV. A V. třídy zúčastnili exkurze do expozice Živá voda Modrá. V babiččině zahrádce se seznámili s tím, že nesloužila jen pro potěchu oka, ale rostlo tu i koření a léčivé rostliny. V mokřadní tůňce si mohli prohlédnout vážky, které své dětství tráví ve vodě a v dospělosti pochytají velké množství škodlivého i obtížného hmyzu, obojživelníky i želvou bahenní, která patří mezi původní druhy. V tůni s vodopádem rejdili pstruzi a lipani. V mokřadu mohli pozorovat rostlinná společenstva typické pro tento ekosystém.  Pod hladinu mokřadní tůňky mohli nahlédnout průzorem z hlavní budovy. Jak to vypadá pod hladinou viděli z tunelu, kde si mohli zblízka prohlédnout řadu ryb. Vyzy, které patří mezi původní druhy, ale v současné době jim zabraňují v migraci přehrady, patří mezi největší sladkovodní ryby. Součástí jsou i dotykové výstavy maket ryb, expozice akvárií s nepůvodními druhy, které do naší přírody vypouštějí nezodpovědní chovatelé a jejich vliv na životní prostředí je většinou negativní.