Základní škola Floriána Bayera, Kopřivnice, Štramberská 189, příspěvková organizace je příspěvkovou organizací zřizovanou Moravskolezským krajem

Počítadlo návštěv TOPlist
Kde nás najdete

"Fórum mladých" -kulatý stůl žáků města - TOP 10 Města Kopřivnice

 Účast na akci „FÓRUM MLADÝCH“   Kopřivnice

Zdravé Město Kopřivnice ve spolupráci s Dětským zastupitelstvem uspořádalo dne 16. května 2023 zajímavou akci. Pozvalo družstva žáků všech kopřivnických škol k debatnímu fóru kopřivnické mládeže s panem starostou Bc. Adamem Hanusem a dalším vedením města. Družstvo  5-ti žáků 6. - 9. roč. naší školy, doprovázené paní ředitelkou a paní zástupkyní, se také zúčastnilo a strávilo na radnici přínosné dopoledne. 

Nejprve proběhla seznamovací aktivita, poté následovala diskuze ve smíšených skupinách žáků  "u kulatých stolů“ na témata Školství a vzdělávání, Doprava, Kultura a volný čas, Životní prostředí a debata o tom, jaká je pro ně Kopřivnice, co se jim ve městě líbí, ale i to, co by chtěli změnit. Pozitivní názory a chvála na klady města Kopřivnice pana starostu i vedení potěšily. Na to, co mládež ve městě trápí, pak reagoval buď pan starosta nebo místostarostové Mgr. David Monsport, Mgr. Stanislav Šimíček či další členové vedení města vysvětlením záměrů a plánů k odstranění nebo vyřešení této problematiky. 

Pak se vrátili všichni žáci do družstev a postupně byly prezentovány názory jednotlivých skupin na zadaná téma a bylo společně vytvořeno „TOP 10 Města Kopřivnice“. Zajímavým zpestřením byl i výherní kvíz o znalostech města Kopřivnice. Pan starosta i celé širší vedení města ocenilo přehled a znalosti mladých lidí o tom, co se v Kopřivnici děje, ocenilo zájem mládeže o další rozvoj a směřování města a schopnosti žáků kultivovaně diskutovat a komunikovat. Těší je, že se mladí lidé chtějí aktivně podílet na zdravém, bezpečném, moderním a spokojeném žití v Kopřivnici.   

 

Mgr. Vlasta Geryková

ředitelka školy

 

       

       

      c

Update cookies preferences