Výlet VIII. třídy do Studénky

Dne 10. června vyrazili žáci VIII. třídy na výlet vlakem do VAGONÁŘSKÉHIO  MUZEA ve Studénce. Žáci se v muzeu seznámili s historií výroby kolejových vozidel od počátků vzniku železniční dopravy.  Expozice je rozdělena do tří částí. První zahrnuje vznik dopravy a dopravních prostředků od středověku do konce 19. století. Druhá - nejrozsáhlejší - ukazuje založení Vagonky ve Studénce, její výrobní program a výrobky do roku 2003. Třetí se věnuje historii města Studénky. V jednom ze sálů je umístěna funkční modelová dráha  se dvěma okruhy kolejiště, která je provozována jako součást prohlídky muzea.