Kyberšikana má červenou - PROGRAM PRIMÁRNÍ PREVENCE PRO ŽÁKY II. STUPNĚ ZŠ

Cílem certifikovaného programu primární prevence „Řidičský průkaz internetového surfaře“ - bylo seznámit žáky přístupnou formou se základními riziky internetu a komunikačních technologií (kyberšikana, sexting, kybergrooming, sociální sítě), probudit odpovědnost za vlastní chování ve virtuálním světě a pocit empatie s případnými oběťmi kyberšikany. Důležité bylo taktéž osvojit si účinné způsoby, jak kyberšikaně předcházet a jak se ji bránit, kam se v případě hledání pomoci obrátit a jak se chovat vůči agresorům.