Olympijské okamžiky

V pátek 4. března se žáci 8. a 9. ročníku zúčastnili akce s názvem Olympijské okamžiky. V sadu E. Beneše  si žáci nejprve prohlédli fotografickou výstavu 152 velkoformátových snímků, na kterých byly zachyceny momenty z historie československé a české účasti na letních i zimních olympijských hrách, včetně manželů Zátopkových. Právě kvůli jejich 100. výročí narození, které si letos v září připomeneme, zamířila výstava i k nám do Kopřivnice. Putovní výstava Olympijské okamžiky čerpá zejména z bohatého fotografického archivu České tiskové kanceláře. Představena byla vloni v srpnu a jde o čtvrtou takto rozsáhlou fotografickou expozici ČTK. Autorsky se na ní podíleli bývalý dlouholetý vedoucí sportovní redakce ČTK Ladislav Josef, šéfredaktorka zpravodajství ČTK Radka Marková a šéfredaktor Fotobanky ČTK Petr Mlch.

Jakmile si žáci prohlédli výstavu, tak na ně v kinosálu čekala zajímavá beseda se spoluautorem výstavy Ladislavem Josefem a fotoreportérem Romanem Vondroušem moderovaná šéfredaktorkou zpravodajství ČTK Radkou Markovou. Ladislav Josef se jako reportér zúčastnil šesti olympiád, byl například u vítězství českých hokejistů v roce 1998 v Naganu. Na několika hrách byl i mluvčím národní olympijské výpravy. Roman Vondrouš je držitelem mnoha mezinárodních ocenění, včetně World Press Photo. S žáky se podělil o čerstvé zážitky z olympiády v Pekingu, odkud se před několika dny vrátil. Olympijské hry poprvé fotil v roce 2008 během LOH v Pekingu. Výběr jeho snímků z Pekingu je k vidění například i na odkazu níže:

:https://www.facebook.com/media/set/?set=a.10159232844051973&type=3