ŠR 2015/2016

Šili jsme panenky pro UNICEF

Naše škola se zapojila v rámci výuky globálních a rozvojových témat i etické výchovy do kampaně „Adoptuj panenku a zachráníš dítě“ prostřednictvím akce Městské knihovny v Kopřivnici. Tato vyhlásila zajímavou akci, v rámci které mohly být ušity a přineseny panenky, které budou poté nabídnuty k adopci (prodeji) na prodejní výstavě právě v Městské knihovně.

Naše škola ušila pod vedením p. uč. Věry Bubíkové a odevzdala 4 krásné panenky.

Každá panenka představuje skutečné dítě, které bude v rámci očkovací kampaně UNICEF v rozvojových zemích proočkováno proti šesti hlavním smrtelným dětským chorobám (spalničky, záškrt, černý kašel, tetanus, tuberkulóza, dětská obrna). Panenky budou nabídnuty k adopci. Rodina či jednotlivec, který panenku adoptuje, obdrží spolu s panenkou blahopřání UNICEF, které zašle tvůrci panenky se zprávou, že jeho panenka našla "svoji rodinu". Snad i my obdržíme zprávu, že panenky z naší školy našly „svoji rodinu“ a zachránily dítě. Přijďte si proto některou z našich panenek na prodejní výstavu do Městské knihovny „adoptovat“.

Panenky vám prezentujeme na přiložených fotografiích.

Mgr. Vlasta Geryková