Výlet do Pohankového mlýna

Dne 14. června 2017 se 30 žáků naší školy se svými učiteli zúčastnili exkurze do Pohankového mlýna ve Frenštátě pod Radhoštěm. Exkurze nám byla umožněna díky spolupráci s firmou LAKTEA, o.p.s. (Školní mléko a Ovoce do škol) v rámci projektu FIT KONTO – zaměřené na zdravý životní styl. Cílem bylo přiblížit žákům prvovýrobu potravin, aby věděli, že jídlo nevzniká v supermarketu. Tématem letošního výletu byly OBILOVINY a BIO POTRAVINY. Děti společně vyslechly nejdříve krátké povídání o původu pohanky, o jejím zpracování, při kterém nejsou znehodnocovány vitamíny, o možnostech jejího využití a zejména významu pro lidi s bezlepkovou dietou a alergiky, ale také pro ty, kteří rádi nakupují kvalitní české potraviny. Potom děti shlédly krátké video o výrobě a použití pohanky. Ochutnat mohly některé z výrobků a nakonec si mohly zakoupit výrobky i dárky vyrobené z pohanky – lámanka, kaše, mouka, křupky, těstoviny, ale také různé suvenýry – polštářky apod.

Ve druhé části výletu jsme se vydali po naučné stezce Beskydské nebe ve Frenštátě pod Radhoštěm, která zahrnuje expozici siluet dravců včetně majestátného orla skalního a atraktivní 90 metrů dlouhý vzdušný chodník (Život v korunách stromů), na kterém jsme se mohli seznámit s životem obyvatel korun stromů. Chodník je ve tvaru podkovy a je zde 6 zastavení.

Výlet se dětem líbil, vrátili jsme se velmi spokojeni.