Exkurze a výlety

V úterý 23. 9. 2014 jeli žáci přípravné třídy Sluníčko a jejich rodiče na výlet do zámku v Hradci nad Moravicí. Výletu se zúčastnilo 6 dětí a 3 rodiče. Zámeček děti zaujal, nejvíce se dětem líbila prohlídka zámeckých pokojů a sklepních prostor. Nakonec si děti zapakovaly nové informace v edukačním centru, kde si také vyzkoušeli dobové kostýmy, zbraně a postavili si svůj zámek z kostek. Výborní byli oba průvodci, kteří výklad přizpůsobili předškolnímu věku. Výlet se uskutečnil v rámci projektu ,,Škola s místem pro všechnyˮ.

V úterý 29. 4. 2014 jeli žáci přípravné třídy Sluníčko a jejich rodiče na exkurzi do Světa techniky v areálu Dolních Vítkovic. Výletu se zúčastnilo 7 dětí a 3 rodiče. Výstava byla velice zajímavá, přiblížila žákům technické vynálezy, z nichž většinu si mohli sami vyzkoušet. Nejvíce děti zaujala jízdní kola, kterými se pomocí šlapání vyráběla elektřina. Oblíbené byly také trenažéry - žáci si vyzkoušeli řídit auta, motorky, vlak a autobus. Všem se nám líbila i prohlídka ponorky. Výlet se uskutečnil v rámci projektu "Škola s místem pro všechny."