Vítězství v celostátní soutěži „Vícejazyčnost je bohatství“

Základní škola Floriána Bayera, Kopřivnice, Štramberská 189, příspěvková organizace dosáhla významného úspěchu v celostátní výtvarné a literární soutěži „Vícejazyčnost je bohatství“, která je každoročně vyhlašována organizací Zaedno v multikulturním časopise Kamarádi.

V rámci zapojení do úkolu soutěže žáci četli, dramatizovali pohádky a příběhy v jiných jazycích a poté nakreslili krásná výtvarná díla ve školní družině a v hodinách Výtvarné výchovy, která doplnila popisem zajímavého výjevu či hlavní postavy z příběhu v jazycích, ke kterým mají blízko, ať již původem nebo v rodinách či příbuzenstvu. Naše příspěvky byly psány v jazyce romském, slovenském, bulharském a ruském. Využili jsme i odborné pomoci nebo případné kontroly ze strany rodičů či příbuzných. Do soutěže bylo zasláno přes 550 prací ze 40 škol celé České republiky.

Kolektivní práce školní družiny naší školy pod vedením paní vychovatelky Věry Matýskové obsadila 1. místo v této kategorii a získala svým vítězstvím prohlídku historických prostor Klementina a Městské knihovny Praha. V kategorii 4 – 8 let získal žák školy 3. místo a v kategorii 9 – 12 let si odvážíme 2 Čestná uznání za vynikající účast v soutěži.

Ředitelka školy Vlasta Geryková byla navíc oceněna titulem Patron vícejazyčnosti 2017 za dlouhodobou inovativní spolupráci na soutěži se školou i s žáky jako vyučující Výtvarné výchovy a Multikulturní výchovy.

Odměnou byl všem oceněným dětem i zapojeným pedagogům výlet do Prahy a účast na slavnostním předání cen, které proběhlo 16. 11. 2017 v Domě národnostních menšin v Praze se zajímavým programem, pěknými cenami i výstavou vítězných prací.

Více informací o soutěži, výsledcích, ukázky vítězných prací našich žáků najdete (v rubrice Vyhlášení výsledků soutěže 2017 a Vybrané soutěžní práce) na www.kamaradi.zaedno.org.

Mgr. Vlasta Geryková