Burza technických a přírodovědných oborů 2019

V úterý 16.4.2019 proběhla na naší škole v rámci klubů Grammy již tradiční Burza technických a přírodovědných oborů. Žáci  měli možnost prakticky si vyzkoušet profesi instalatéra, elektrikáře, pokrývače a včelaře.

Pozvání přijal instalatér pan Bohuslav Marek. Žáci se učili spojovat, letovat a lepit instalatérský materiál. Pokrývač a  tesař pan Michal Goršanov  předvedl stavbu krovu, laťování a konstrukci okapového systému. Elektrikář Petr Vágner měl v učebně dílen školy prostor k seznámení žáků s tímto řemeslem.  Seznámili se  s rozvodovou skříní, názornými ukázkami jističů a zapojením el.rozvodu. Stanoviště včelaře pana Josefa Kani bylo na jeho vlastní zahradě, kde žákům ukázal potřeby, pomůcky a včelí úly. Také si mohli vyrobit orginální svíčky z plátů včelího vosku a ochutnat výborný med.

Na všech stanovištích vládla příjemná tvůrčí nálada.

Praktické dílny, kdy si žáci mohou vyzkoušet různá řemesla považujeme za velmi dobrý způsob motivace v rámci předprofesní přípravy. Co si vyzkouším, to si lépe zapamatuji.

Poděkování patří všem řemeslníkům, kteří přijali pozvání do školy a celé dopoledne se nám  věnovali.