Zdravá výživa

Ve středu 17. 2. 2016 v rámci projektu "Zdravé město", město  Kopřivnice připravilo pro žáky 8. třídy ještě jedno setkání. Tentokrát s Mgr.Kristýnou Malinovskou, která seznámila žáky netradičními metodami se  zdravým životním stylem. Výuka probíhala formou interaktivních her  ve skupinách. Žáci například sestavovali pořadí nápojů podle obsahu cukru, zjišťovali obsah soli v potravinách a jeho vliv na lidský organismus, hledali  původ cizokrajného ovoce , pracovali s pyramidou zdravé výživy i zdravého pohybu . Ve všech aktivitách měli možnost debatovat s lektorkou a porovnávat své vlastní zkušenosti s ostaními. Nejvíce byli překvapeni množstvím cukru, který obsahuje jejich oblíbený nápoj. V závěru byla vyhodnocena nejlepší skupinka a odměněna sladkou, ale zdravou pochoutkou.