Burza technických a přírodovědných oborů

Od ledna 2017  v naší škole začaly pracovat kluby. Velmi oblíbené a hojně navštěvované jsou kluby technických a přírodovědných oborů. Ve čtvrtek 16.3. proběhla na škole v rámci  klubů Burza těchto oborů .
Žáci  měli možnost  prakticky si vyzkoušet povolání instalatéra. Pozvání přijal pan Tomáš Kresta.  Učili se spojovat, letovat a lepit instalatérský materiál, který je potřeba připravit na rozvod vody.
Pozvání přijal také malíř Štefan Rolko, který žáky seznámil s mnoha druhy barev a technikou nanášení barev na různé druhy podkladů. Vše si prakticky vyzkoušeli v šatnách školy.
Zedník pan Igor Hudák měl v učebně dílen školy prostor k seznámení žáků s tímto řemeslem. Žáci se učili zdít, rozmíchat zdící lepidlo, obkládat stěnu a spárovat.
Na stanovišti u včelaře pana Eduarda Petráše žáci viděli všechny potřeby a pomůcky  včelaře i s praktickými ukázkami včelína. Také si mohli vyrobit orginální svíčky z plátu včelího vosku.
Na všech stanovištích vládla příjemná tvůrčí nálada. Děti odcházely domů s novými poznatky, které si prakticky vyzkoušely. Tyto aktivity považuje naše škola za velmi dobrý způsob motivace dětí v rámci předprofesionální přípravy.To, co si děti prakticky vyzkouší, to si lépe zapamatují.
V dalších letech budeme určitě v těchto aktivitách pokračovat.