Zapojení do sbírky „KOLA PRO AFRIKU“

V rámci naplňování průřezových témat a profilací školy, kterými jsou ekologická, multikulturní a etická výchova se naše škola zapojila do zajímavého projektu. Při příležitosti Dne Země byla Městem Kopřivnice uspořádána v parku E. Beneše sběrová akce jízdních kol v rámci projektu „Kola pro Afriku“. Naše škola se k této sbírce připojila a odevzdala 7 jízdních kol, která žáci přivezli na sběrové místo a předali organizátorům. Tito je odvezou do Ostravy, kde bude proveden případný servis kol poškozených a poté budou již kola dopravena africkým školákům.

Při této akci byla využita i spolupráce Základní školy Floriána Bayera, Kopřivnice s innogi Gas Storage a.s. – PZP Štramberk, kdy některá kola poslali i zaměstnanci a především tři krásná, funkční kola p. Ivo Kováře budou moci ihned sloužit africkým dětem k cestě do školy. Za tuto spolupráci podniku PZP Štramberk velmi děkujeme.

Projekt umožní africkým školákům lepší školní docházku, díky získaným kolům budou lépe zvládat velké vzdálenosti ze svých domovů do škol. Bez kol by se do škol každý den ani nedostali. Zlepší se tak jejich přístup ke vzdělání, ve kterém je budoucnost těchto dětí i Afriky.

Mgr. Vlasta Geryková - ředitelka školy

Základní škola Floriána Bayera, Kopřivnice