Protidrogový vlak

Dne 22. března se žáci 7. - 9. ročníku naší školy zúčastnili programu REVOLUTION TRAIN, který byl zaměřen na problematiku užívání drog.  Žáci se seznámili s mechanismy, kterými drogová závislost vzniká až do důsledků, které v životě závislého čekají. Díky zapojení do reálného příběhu, emotivním situacím a interaktivnímu přístupu dokázal program zaujmout a dal  prostor k přemýšlení nad nebezpečím legálních i nelegálních drog.

K navození atmosféry posloužilo šest stříbrných obrněných vagónů, v nichž žáky čekaly čtyři kinosály, osm interaktivních místností a v nich příběh, jak snadné je propadnout drogám a jak těžké je se závislosti zbavit.