Projekt Ovoce a zelenina do škol

Od školního roku 2012/2013 je škola zapojena do projektu Ovoce a zelenina do škol, který je podporován
a financován Evropskou Unií. Žáci 1. stupně (1. - 5. ročník) a od školního roku 2014/2015 nově i děti z Přípravné třídy dostávají v pravidelných termínech (přibližně 1x za 14 dní) dávku ovoce a zeleniny, převážně z české produkce, případně ovocný nebo zeleninový nápoj. Tímto se zvyšuje u dětí pravidelná konzumace ovoce a zeleniny a zlepšují se  stravovací návyky.

Dodavatelem pro naši školu je společnost LAKTEA o.p.s. Součástí projektu jsou i doprovodné programy, ochutnávkové koše ovoce a zeleniny, poskytnutí boxů na svačiny školáků. Projekt byl využit i při realizaci školního projektu Týdny zdraví ve škole.