Projekt „TOOP“ – besedy na téma Šikana a Kyberšikana

Naše škola se při plnění vlastního Minimálního preventivního programu školy zapojila také do projektu TOOP – Trestní odpovědnost a občanský průkaz, který realizuje město Kopřivnice v rámci plnění Zdravotního plánu města Kopřivnice.

Proběhly dvě besedy pro žáky 2. stupně, které vedl Bc.Tomáš Velička, ředitel Poradny pro primární prevenci Ostrava. Tématem besedy dne 27. 4. byla šikana ve škole i mimo školu, její projevy, důsledky a následná řešení vzhledem k věku agresora. Druhá beseda dne 11. 5. byla zaměřena na kyberšikanu, která je v době internetu a používání sociálních sítí velkým problémem dospívající mládeže. Žákům bylo názornými příklady a příběhy ukázáno velké nebezpečí klasické šikany a kyberšikany a také se dozvěděli, jak se mají chovat a bránit všem druhům šikany. Žáci byli poučeni i o tom, jaké sankce čekají na původce šikany a kyberšikany.

Mgr. Božena Sopuchová

školní metodik prevence