Projekt „TOOP“ – besedy na téma Šikana a Kyberšikana

Naše škola se při plnění vlastního Minimálního preventivního programu školy zapojila také do projektu TOOP – Trestní odpovědnost a občanský průkaz, který realizuje město Kopřivnice v rámci plnění Zdravotního plánu města Kopřivnice.

Proběhly dvě besedy pro žáky 2. stupně, které vedl Bc.Tomáš Velička, ředitel Poradny pro primární prevenci Ostrava. Tématem besedy  byla šikana ve škole i mimo školu, její projevy, důsledky a následná řešení vzhledem k věku agresora. Druhá beseda dne  byla zaměřena na kyberšikanu, která je v době internetu a používání sociálních sítí velkým problémem dospívající mládeže. Žákům bylo názornými příklady a příběhy ukázáno velké nebezpečí klasické šikany a kyberšikany a také se dozvěděli, jak se mají chovat a bránit všem druhům šikany. Žáci byli poučeni i o tom, jaké sankce čekají na původce šikany a kyberšikany.

Mgr. Božena Sopuchová

školní metodik prevence