Navázání pen-friendship s anglickou školou Marie Montessori Londýn

V tomto předvánočním čase žáci z IX. třídy (8., 9 roč.) p. uč. Matuszné započali v hodinách Anglického jazyka s p. uč. Struškovou „dopisovací přátelství“ tzv. pen-friendship s anglickou školou Marie Montessori sídlící v Londýně. Vyrobili pro tamní děti krásná vánoční přání s anglicky napsaným textem a na oplátku napjatě čekají na ta z Anglie. Doufáme, že nás Česká pošta nezklame, ale i kdyby nebyla přáníčka z Londýna doručena včas, šlo spíše o zajímavý proces a zážitek: žáci si procvičili angličtinu kreativním způsobem, vyrobili krásná přáníčka a je možné, že spolupráce se školou v Londýně bude pokračovat dál napříč celým školním rokem.

A tato krásná přání, dokonce s česky napsanými texty, jsme dostali těsně před vánočními prázdninami poštou od žáků z anglické školy Marie Montessori v Londýně. Už se těšíme na další spolupráci s touto školou.