Zahájení školního roku

Slavnostní zahájení školního roku 2022/2023

Ve čtvrtek 1. září jsme mohli díky pěknému počasí po dlouhé době zahájit nový školní rok společným setkáním na naší krásné školní zahradě „U Floriánka“. Paní ředitelka přivítala nové žáky i přítomné rodiče, kterých přišlo tolik, že školní zahrada byla skoro plná.  Slavnostní zahájení zpestřilo hudební vystoupení, kdy sourozenci Vojtovi – Sebastian a Nikolas nám všem zahráli pěkné písničky na flétny.  Dále byly představeny děti nově nastupující do 1. tříd školy, které dostaly pamětní listy a drobné dárky. Letos je nových prvňáčků 12, což je po delší době vysoký počet. Poté byli představeni i ostatní noví žáci školy, kteří nastupují do různých tříd a také pedagogové, asistentky pedagogů, vychovatelé ŠD a ostatní zaměstnanci školy.

Paní ředitelka pohovořila o tom, že nás v letošním školním roce čekají zajímavé projekty, akce, soutěže, plavání, sportování, učení a pobyt na přírodní a výukové zahradě „U Floriánka“, plno zájmových kroužků a dalších akcí školy. Popřála rovněž všem dětem, rodičům a pedagogům úspěšný rok plný nového poznání, zajímavého učení, tvůrčí spolupráce, společného setkávání i vzdělávání v atmosféře pohody a radosti.

Pak se žáci se svými pedagogy odebrali do tříd, kam s nimi mohli odejít i přítomní rodiče a strávit tak první den se svým dítětem ve škole. Nový školní rok začal…