Mobilní salaš

V pátek 29. 9. nás navštívila pojízdná salaš z občanského sdružení Bludička Bludovice. Přivezla s sebou nejen zástupce rasy ovcí Valaška, jejímž chovem se mimo jiné zabývají, ale i jejich ostrého hlídače. Seznámili jsme se s tím, co ovečky ke svému životu potřebují, čím je krmíme a jaký užitek nám poskytují. Vyzkoušeli jsme si pravý bačův outfit,kramplování, plstění i předení vlny na kolovrátku. Vyrobili si z čerstvě zkramplované vlny ovečku, zapískali si na pastýřskou píšťalu. Na závěr jsme si zapráskali pravým pastýřským bičem.