Pohádkový zápis

Ve čtvrtek 12. 4. 2018 proběhl v naší škole ,,pohádkový“ zápis do 1. třídy běžné ZŠ s prvky Montessori pedagogiky a současně i zápis dětí do přípravné třídy „Sluníčko“. Všechny příchozí děti a jejich rodiče zaujala nádherná přírodní galerie s pracemi žáků školy v prostorech školní zahrady. Poté se již nejstarší žáci školy převlečeni za pohádkové bytosti ujali nejmladších kamarádů a princezny je provázely celým zápisem.  U vodníka „Vodičky“ děti lovily rybičky a přelévaly vodičku, u Popelky třídily semínka, u berušek „Sofinky“ a „Julinky“ stavěli domky a zatloukaly hřebíky, se šaškem Bertíkem přecházely lavičku a házely na cíl. Na Montessori stanovištích ve třídách u p. učitelek pak už děti prokazovaly svoje znalosti, schopnosti a dovednosti i to, jak jsou připraveny na vstup do školy. Budoucím prvňáčkům se všechny úkoly podařilo splnit, byli ze své nové školy nadšeni a v září se na ně všichni těšíme!