Výtvarná soutěž „TŘIKRÁT CO!“

Žákyně ZŠ Floriána Bayera, Kopřivnice získala 1. místo v celostátní výtvarné soutěži „TŘIKRÁT CO!“ pořádané Anglickým gymnáziem Praha na podporu romských studentů.

Základní škola Floriána Bayera, Kopřivnice, dosáhla významného úspěchu v celostátní výtvarné soutěži „TŘIKRÁT CO!“, kterou vyhlásili studenti Anglického gymnázia v Praze pod záštitou MŠMT. Cílem soutěže je získání prostředků na Stipendium Václava Havla určeného romským studentům tohoto gymnázia.

Zadáním soutěže byla témata: 1. Co chci změnit?. 2. Co je nejdůležitější? 3. Co chci rozdat? Žákyně Adriana Gabčová získala 1. místo v kategorii 13-15 let s koláží na téma „Co chci rozdat?“. Ztvárnila rozdávání radosti seniorům v rámci projektu „Velká rodina- mezigenerační setkávání“, který realizuje ZŠ Floriána Bayera, Kopřivnice pravidelnými návštěvami seniorů v Domově důchodců Příbor s tanečním, pěveckým, sportovním programem, společným tvořením, pečením a vyprávěním, poznáváním a obohacováním se navzájem. Její práce zaujala svou kreativitou a originalitou a porota ocenila výrazný talent žákyně.

Vítězka Adriana Gabčová se společně s pedagogem školy a dalšími 2 žákyněmi školy zúčastnila dne 15. 3. 2024 slavnostního koncertu s vyhlášením výsledků soutěže v Barokním refektáři Dominikánského kláštera sv. Jiljí v Praze. Součástí koncertu byla i aukce vítězných obrázků, jejichž prodejem byly získány prostředky na stipendium pro dalšího romského studenta Anglického gymnázia.

Mgr. Vlasta Geryková