Beseda s výtvarníkem a ilustrátorem Adolfem Dudkem

Beseda s výtvarníkem a ilustrátorem Adolfem Dudkem

Dne 5. září proběhla v naší škole krásná interaktivní beseda se známým ilustrátorem a výtvarníkem Adolfem Dudkem, který žije v nedalekém Frenštátě pod Radhoštěm. Výtvarník a ilustrátor, který již mnoho let ilustruje krásné dětské knížky, kreslí do časopisu Mateřídouška, předal žákům svoje bohaté zkušenosti. Popovídal dětem o tom, kdo je to výtvarník, jak vznikají ilustrace, jak se kreslí obrázky, představil knihy, které ilustroval. Vše probíhalo interaktivní formou, kdy pan Dudek zapojoval děti do kreslení, dostávaly zajímavé hádanky s odměnami a všichni i s pedagogy se bavili při jeho skvělém humoru. Beseda obohatila žáky o nové vědomosti a poznatky a snad od teď častěji rádi sáhnou po knize s krásnými obrázky, třeba právě od pana Adolfa Dudka.