Sbírka potravinové pomoci

Myslíme i na druhé – potravinová sbírka u nás ve škole

Stejně jako v loňském roce, se i letos naše škola zapojila do Sbírky potravinové pomoci. Tuto sbírku pořádá Potravinová banka v Ostravě ve spolupráci s krajským úřadem Moravskoslezského kraje a Charitou Frenštát pod Radhoštěm v rámci akcí k Mezinárodnímu dni za vymýcení chudoby. V době od 29. 9. do 21. 10. 2015 žáci i pedagogové nosili různé trvanlivé potraviny - těstoviny, rýži, cukr, konzervy, polévky, čaje, sladkosti apod. Sbírka byla úspěšná, zapojilo se mnoho dětí i učitelů. Dne 22. 10. 2015 si sbírku potravin převzali zástupci Charity Frenštát pod Radhoštěm. Pomoc je určena potřebným, hlavně matkám s dětmi v azylových domech. Zdařilá akce byla vhodně propojena s Etickou výchovou, která je vyučována ve 4. - 9. Ročníku a vede žáky k prosociálnosti a pomoci druhým bez ohledu na vlastní prospěch.