Základní škola Floriána Bayera, Kopřivnice, Štramberská 189, příspěvková organizace je příspěvkovou organizací zřizovanou Moravskolezským krajem

Počítadlo návštěv TOPlist
Kde nás najdete

Krajská potravinová sbírka 2022

Myslíme i na druhé - potravinová sbírka u nás ve škole

 

Každý rok se naše škola zapojuje do Potravinové sbírky, konané u příležitosti  Mezinárodního dne za vymýcení chudoby, který se každoročně slaví 17. října. Smyslem tohoto dne je celosvětově šířit povědomí o problému chudoby a upozornit na těžkosti, se kterými se potýkají chudí lidé v celém globálním měřítku. Tuto sbírku pořádá Potravinová banka v Ostravě ve spolupráci s Krajským úřadem Moravskoslezského kraje a Armádou spásy Kopřivnice. 

Cílem této akce je sběr potravin, které budou předány lidem v nouzi (např. rodiny s dětmi, které žijí v azylových domech, osoby bez přístřeší, osoby sociálně vyloučených lokalit aj.). V době od 10.10. - 21. 10. 2022 žáci, rodiče i pedagogové nosili do školy různé trvanlivé potraviny - těstoviny, rýži, konzervy, čaje, cukr, dětské výživy, sladkosti atd. Dne 25. 10. 2022 si sbírku převzali zástupci Armády spásy v Kopřivnici.

Moc děkujeme všem za spolupráci  na této charitativní akci i v této nelehké době, podařilo se nám nasbírat 126kg potravin, čehož si velmi vážíme.

Zdařilá akce byla vhodně propojena s Etickou výchovou, která je ve škole vyučována ve 4. - 9. ročníku a vede žáky k prosociálnosti a pomoci druhým bez ohledu na vlastní prospěch. 

 

         

 

 

 

                 

 

Update cookies preferences