„ŠIKULKY“ - zájmový útvar pro děti, žáky, rodiče

Jedním z významných aktivit projektu „TÝDNY ZDRAVÍ VE ŠKOLE aneb V zdravém těle zdravý duch, chce mít holka i ten kluk“, financovaného z rozpočtu Moravskoslezského kraje, je i realizace zájmového útvaru „ŠIKULKY“ pro děti z přípravné třídy, pro žáky školy i jejich rodiče. Zájmový útvar „ŠIKULKY je zaměřen na rozvoj vědomostí, dovedností a schopností z oblasti výchovy ke zdraví s jejich praktickým využitím v životě např. zdravá výživa, zdravý životní styl, hygiena a péče o tělo, odívání, stolování, výchova ke správnému manželství, partnerství, rodičovství, pohybové a relaxační aktivity, výroba dekorací k výzdobě bytu a domácnosti apod. Nedílnou součástí je účast rodičů na těchto společných tvořivých dílnách, což přispívá k rozvoji spolupráce školy a rodiny, k vzájemnému vzdělávání dětí společně s rodiči, k vzájemnému poznávání a obohacování.