Krajská potravinová sbírka 2019

Myslíme i na druhé – potravinová sbírka u nás ve škole

Každý rok se naše škola zapojuje do Potravinové sbírky, konané u příležitosti Mezinárodního dne za vymýcení chudoby, který se každoročně slaví 17. října. Smyslem tohoto dne je celosvětově šířit povědomí o problému chudoby a upozornit na těžkosti, se kterými se potýkají chudí lidé v celém globálním měřítku. Tuto sbírku pořádá Potravinová banka v Ostravě ve spolupráci s Krajským úřadem Moravskoslezského kraje a Armádou spásy Kopřivnice.

Cílem této akce je sběr potravin, které budou předány lidem v nouzi (např. rodiny s dětmi, které žijí v azylových domech, osoby bez přístřeší, obyvatelé sociálně vyloučených lokalit aj.). V době od 1. 10. do 18. 10. 2019 žáci, rodiče i pedagogové nosili do školy různé trvanlivé potraviny - těstoviny, rýži, cukr, konzervy, polévky, čaje, sladkosti apod. Dne 22. 10. 2019 si sbírku potravin převzali zástupci Armády spásy v Kopřivnici.

V letošním roce se nám pomocí žáků, rodičů a učitelů podařilo nasbírat 129, 908 kg, což je nejvíce za všechny roky, po které se škola do sbírek zapojuje. Moc děkujeme všem za spolupráci na této charitativní akci, čehož si velmi vážíme.

Zdařilá akce byla vhodně propojena s Etickou výchovou, která je ve škole vyučována ve  4. - 9. ročníku a vede žáky k prosociálnosti a pomoci druhým bez ohledu na vlastní prospěch.