S Vámi o všem? Ovšem!...Tentokrát s mládeží – debatní dětské fórum

Dne 5. května 2016 se tým 8 žáků 7. - 9. ročníku naší školy zúčastnil dětského debatního fóra, které uspořádalo Město Kopřivnice ve spolupráci s dětským zastupitelstvem. Tématem debatního fóra „S Vámi o všem? Ovšem!“ bylo desatero problémů Kopřivnice očima žáků a studentů základních a středních škol.

V úvodu byli žáci všech škol města přivítáni panem starostou a seznámeni s výsledky, jak radnice pracovala s Desaterem problémů, které žáci vybrali v loňském roce. Po úvodní seznamovací aktivitě „Souhlasím x nesouhlasím“ pak žáci a studenti diskutovali a prováděli další zajímavé aktivity nad problémy města, hledali nová řešení a projekty v jednotlivých oblastech života ve městě např. kultura, sport, vzdělávání, doprava, volný čas, životní prostředí, zdraví atd. V závěru po prezentacích jednotlivých skupin žáků proběhlo hlasování o TOP problémech města, které budou opět v průběhu roku řešeny.

Všichni přítomní mladí debatéři, mezi nimi i žáci naší školy, ukázali, že se zajímají o dění kolem sebe, nebojí se konstruktivně diskutovat, komunikovat, spolupracovat, že jsou schopni prezentovat svoje názory. Akce, která byla pro žáky velmi přínosná, přispěla rovněž ke společnému vzdělávání, setkávání a poznávání žáků všech typů škol města.

Mgr. Vlasta Geryková