Exkurze - Jarošův statek

Dne 22. června jsme s mladšími dětmi navštívili v rámci projektu“ Příroda dětem, děti přírodě“ středisko ekologické výchovy Jarošův statek ve Studénce. Pro děti byl připravený ekologický vzdělávací program  - Malý  farmář a tvořivá dílnička, v trvání asi 90 min. Děti si pod vedením lektora prohlédly celý statek i zvířata a v průběhu se o nich dozvěděly spoustu užitečných informací a zajímavostí. Dozvěděly se základní informace o chovaných druzích zvířat včetně jejich potřeb a možností soužití s lidmi. Seznámily se základními pravidly komunikace a manipulace se zvířaty. Také měly možnost si zvířátka v mini zoo pohladit a nakrmit. Na děti čekala i tvořivá dílnička, nakreslily si obrázek, který byl následně vysypaný pilinami a na závěr setkání si vyzkoušely jednoduché činnosti na statku, čištění a péči o koníka. Celý program se dětem velmi líbil.