Krajská potravinová sbírka 2024

Letošní sbírka potravin na Základní škole Floriána Bayera je za námi. Získali jsme krásných 177 kg, z toho necelé 2 kg drogerie. Moc děkujeme všem dárcům, kteří se rozhodli do sbírky zapojit. Velmi si vážíme této pomoci a podpory pro naše uživatele. Potraviny, které jsme od Vás obdrželi poskytneme uživatelům našich sociálních služeb. Jedná se především o matky samoživitelky či otce samoživitele, rodiny potýkající se s těžkou finanční situací, nebo o osoby bez přístřeší.

Ještě jednou Vám moc děkuji, této pomoci si velice vážíme.

Mgr. Tomáš Fritschka

vedoucí sociálních služeb

Myslíme i na druhé - potravinová sbírka u nás ve škole

Každý rok se naše škola zapojuje do Potravinové sbírky, konané u příležitosti Mezinárodního dne za vymýcení chudoby, který se každoročně slaví 17. října. Smyslem tohoto dne je celosvětově šířit povědomí o problému chudoby a upozornit na těžkosti, se kterými se potýkají chudí lidé v celém globálním měřítku. Jelikož Potravinová banka v Ostravě je díky solidaritě obyvatel ČR s lidmi postiženými ničivými povodněmi v Moravskoslezském kraji cela zaplněna, sbírku jsme realizovali ve spolupráci s Armádou spásy v Kopřivnici, kterou jsme oslovili a která naši iniciativu naší školy velmi uvítala.

Cílem této akce byl sběr potravin, které budou předány lidem v nouzi (např. rodiny s dětmi, které žijí v azylových domech, osoby bez přístřeší, osoby sociálně vyloučených lokalit aj.), případně lidem postiženým zářijovými povodněmi v Moravskoslezském kraji.

V době od 1. 10. - 17. 10. 2024 žáci, rodiče i pedagogové nosili do školy různé trvanlivé potraviny - těstoviny, rýži, konzervy, čaje, cukr, dětské výživy, sladkosti atd. Dne 18. 10. 2024 si sbírku převzali zástupci Armády spásy v Kopřivnici.

Celkem bylo za naši školu odevzdáno 177 kg, z toho 2 kg drogerie, zbytek byly potraviny.

Moc děkujeme všem za spolupráci na této charitativní akci i v této nelehké době, čehož si velmi vážíme.

Zdařilá akce byla vhodně propojena s Etickou výchovou, která je ve škole vyučována ve 4. - 7. ročníku a vede žáky k prosociálnosti a pomoci druhým bez ohledu na vlastní prospěch.