Základní škola Floriána Bayera, Kopřivnice, Štramberská 189, příspěvková organizace je příspěvkovou organizací zřizovanou Moravskolezským krajem

Počítadlo návštěv TOPlist
Kde nás najdete

Týden globálního vzdělávání - „Bezpečí na internetu“

Naše škola se zapojila do Týdne globálního vzdělávání (21. - 25.11.2016) účastí v zajímavém projektu organizace ARPOK Olomouc. Tématem, které Týden globálního vzdělávání provázelo, bylo „Bezpečí na internetu“. Žáci 8. a 9. ročníku školy absolvovali v samostatném předmětu Multikulturní výchovy výukovou lekci „Informační zdroje na internetu“, čímž bylo navíc naplňováno i průřezové téma Mediální výchova. 

V této interaktivní hodině se seznámili s internetovými zpravodajskými servery, tvořili zajímavé titulky pro zpravodajství, ve kterých hrají hlavní roli mladí lidé. Při tvorbě titulků využili Desatero psaní pro web známého mediálního odborníka Gerryho McGoverna. Potom pracovali se skutečnými titulky a diskutovali o možných příbězích v nich i o tom, jak by mělo vypadat on-line zpravodajství a jakou úlohu hraje titulek při získávání čtenářské pozornosti. Zamýšleli jsme se společně i nad tím, zda mohou titulky a neobjektivní internetové informace přispívat k tvorbě předsudků, rasismu, xenofobie, k šíření strachu či generalizaci. Výukovou lekci vedli se žáky p. ředitelka Vlasta Geryková a p. uč. Eliška Kopečná. Účastí v tomto projektu získalo 8 žáků možnost účastnit se panelové diskuze „Bezpečí na internetu“ v Pevnosti poznání v Olomouci. O této akci se dočtete v samostatném příspěvku. 

Mgr. Vlasta Geryková

ředitelka školy

     

  

Update cookies preferences