Neživá příroda - nerosty a horniny

V rámci projektu inovativního vzdělávání  "Společně to zvládneme IV" se žáci naší školy zúčastnili praktického cvičení v oblasti neživé přírody  - nerosty a horniny. Děti se seznámily se vzorky minerálů a hornin, mohly je brát do ruky, aby poznaly jejich vlastnosti, pokoušely se najít všechny odrůdy křemene a přiřadit ke vzorkům jména. Žáci seřazovali minerály podle stupnice tvrdosti, třídili horniny na vyvřelé, usazené a přeměněné. Mohli si také osahat zkamenělé plavuně, trilobity, meteority a vltavíny.

Praktické cvičení bylo vedeno zkušeným lektorem Ing. Josefem Havelkou, který všechny žáky zaujal svým zajímavým výkladem. Praktické zážitkovo - naučné programy jsou vždy přínosné v rámci vzdělávání. Děkujeme a těšíme se na další spolupráci.