Čína - říše za Velkou zdí

Dne 6. 2. se žáci 6. – 9. ročníku zúčastnili již devátého dílu projektu Svět kolem nás, tentokrát na téma Čína – říše za Velkou zdí. Zopakovali si znalosti o vzniku říší, dozvěděli se o dynastiích, které říši vládly. Osvěžili si vědomosti o vynálezech, které Číňané dali světu. Viděli nejznámější místa Číny jako je Zakázané město, Velká zeď, vodní elektrárna Tři soutěsky, terakotová armáda chránící hrob prvního císaře. Viděli i tibetskou plošinu v podhůří Himaláje, kde se jako hospodářská zvířata chovají i jaci. Seznámili se s národnostními menšinami a jejich způsobem života. Prohlédli si čínské metropole i venkov s terasovými políčky, kde se mimo jiné pěstuje vyhlášený čaj. Mohli vidět i pandu velkou. Seznámili se s prastarým rituálem nebeského pohřbu. Zajímavý pohled byl i na trh, který nabízel, pro nás, exotické lahůdky.