Odpoledne s vůní jablek v Domově Příbor

Ve čtvrtek 2. 11. 2023 navštívily žákyně naší školy z 8. a 9. ročníku seniory v Domově Příbor. Na první společné setkání po prázdninách jsme zvolili program určený především pro dámy, společně jsme se pustili do pečení koláče s jablky. Na odpolední aktivitu se přihlásily hned tři odvážné obyvatelky Domova, velmi zkušené pekařky, které během svého života upekly mnoho dobrot. Naše děvčata připravila přísady, babičky očistily a nakrájely jablka, aktivizační pracovník Martin Poruba nám připravil troubu na pečení. Sladká vůně za chvíli přilákala i další obyvatele a pracovníky Domova. Vyprávělo se o pečení, receptech, padaly i různé pekařské rady a zlepšováky. Koláč se povedl a rychle snědl, ale to jsme se dozvěděli až později, protože my už jsme museli vyrazit na zpáteční autobus.  Těšíme se na další setkání v adventním čase.