Potravinová sbírka 2020

Krajská potravinová sbírka 2020

Myslíme i na druhé – potravinová sbírka u nás ve škole

Stejně jako každý rok se naše škola i v této nelehké době zapojila do Potravinové sbírky, konané u příležitosti Mezinárodního dne za vymýcení chudoby, který se každoročně slaví 17. října. Smyslem tohoto dne je celosvětově šířit povědomí o problému chudoby a upozornit na těžkosti, se kterými se potýkají chudí lidé v celém globálním měřítku. Tuto sbírku pořádá Potravinová banka v Ostravě ve spolupráci s Krajským úřadem Moravskoslezského kraje a Armádou spásy Kopřivnice.

Cílem této akce je sběr potravin, které budou předány lidem v nouzi (např. rodiny s dětmi, které žijí v azylových domech, osoby bez přístřeší, obyvatelé sociálně vyloučených lokalit aj.). V době od 1. 10. do 19. 10. 2020 žáci, rodiče i pedagogové nosili do školy různé trvanlivé potraviny - těstoviny, rýži, cukr, konzervy, polévky, čaje, sladkosti apod. Dne 22. 10. 2020 si sbírku potravin převzali zástupci Armády spásy v Kopřivnici.

V letošním roce se nám pomocí žáků, rodičů a učitelů podařilo nasbírat 93, 385 kg,  Moc děkujeme všem za spolupráci na této charitativní akci, čehož si velmi vážíme.

Zdařilá akce byla vhodně propojena s Etickou výchovou, která je ve škole vyučována ve  4. - 9. ročníku a vede žáky k prosociálnosti a pomoci druhým bez ohledu na vlastní prospěch. Pomoci všech žáků a rodičů si vážíme o to více, že v současné složité době mnohé rodiny žáků naší školy samy nemají potravin či financí nazbyt a přesto do sbírky přispěli a podpořili tak solidaritu ve společnosti.