Exkurze na zámku v Hradci nad Moravicí

V úterý 15.10.2019 jsme se se žáky 2.stupně vydali na exkurzi do zámku v Hradci nad Moravicí. Zde byla pro nás připravena nejen poutavá prohlídka zámku s odborným výkladem, ale i v edukačním centru netradiční cesta do středověku. Žáci si měli možnost vyzkoušet netradiční edukační pomůcky - psaní husím brkem a pečetění takto vzniklých listin voskem, seznámili se se stolováním, válečnictvím i písemnictvím období středověku. Prohlídkový okruh zámeckých prostor byl zaměřený na vzdělávání dětí formou her a ukázek.

Den strávený na zámku se opravdu vydařil a poděkování patří všem  průvodcům, kteří nás celou dobu provázeli.