Úspěch v celostátní soutěži "ROMANO SUNO"

Úspěch v celostátní soutěži „ROMANO SUNO“ (Romský sen)

Letos poprvé se Základní škola Floriána Bayera, Kopřivnice, Štramberská 189, příspěvková organizace zapojila do celostátní literární, výtvarné a audiovizuální soutěže „ROMANO SUNO“ (Romský sen), kterou pravidelně pořádá společnost Nová škola o.p.s. Praha na podporu romského jazyka a tvorby v tomto jazyce. V rámci zapojení do soutěže naši žáci tvořili pod vedením p. řed. Vlasty Gerykové v hodinách Multikulturní výchovy literární příspěvky v romském jazyce a kreslili výtvarné práce na zvolené téma.

Hned napoprvé jsme dosáhli v této soutěži významného úspěchu. Žákyně 9. ročníku školy Sára ĽUPTÁKOVÁ obsadila 2. místo ve výtvarné kategorii soutěže, když si zvolila pro malbu tématiku typického romského řemesla. Odměnou byl Sáře výlet do Prahy a účast na slavnostním předání cen, které proběhlo 10. 12. 2019 v Americkém centru v Praze se zajímavým programem, četbou dospělých účastníků literární kategorie v romském jazyce a Sára s paní ředitelkou Vlastou Gerykovou se zúčastnily i odpoledního setkání romských spisovatelů Paramisara, které pořádalo Slovo 21, z. s. v galerii Lastavica i tvorby společné pohádky účastníků soutěže.

Více informací o soutěži, výsledcích najdete na www.novaskolaops.cz a reportáž z celé akce slavnostního vyhlášení na Facebooku Romea anebo na youtube na kanálu Romea.

Mgr. Vlasta Geryková