Projektový den: Čím budu?

V pátek 14. 2. 2014 v rámci projektu ,,Škola s místem pro všechny“ proběhl  projektový den na téma: „Čím budu?“

Předškolní děti z přípravné třídy Sluníčko se učily o řemeslech a povoláních (přiřazovaly pracovní pomůcky, hrály pexeso, řešily hádanky). Konkrétně si vyzkoušely práci pošťáka, kdy si vyrobily pošťáckou brašnu na dopisy, nakreslily dopis pro rodiče, který pak vhodily do schránky.

Nejmenší školáci si formou her a soutěží připomněli různá řemesla a zaměstnání. V praktické části se věnovali povolání ošetřovatel/ošetřovatelka. Žáci si vyzkoušeli jak správně ošetřit drobná poranění a jak poskytnout první pomoc při drobných úrazech. Získali tak mnoho nových poznatků z oboru zdravotnictví a také se u toho dobře pobavili.

Žáci 7. a 9. ročníku se seznámili s řemeslem košíkářů. Vyzkoušeli si pletení z lýka, bužírky, papíru a pedigu.