Beseda „Všechny barvy Indie“

Dne 22. 1. 2015 se žáci 7. – 9. ročníku zúčastnili besedy Indievšechny barvy Orientu v rámci cyklu Svět kolem nás. Jednalo se o již čtvrtou besedu v rámci tohoto cyklu. Indie je sedmou největší a druhou nejlidnatější zemí. Je rozmanitá, co do přírodních krás i do památek na vyspělé říše, které na jejím území vznikly. Indii jsme „projeli“ od přímořských nížin, přes pouště až do Himaláje. Viděli jsme sklizeň čaje i pěstování rýže. Seznámili jsme se s životem velkoměst i posvátnou řekou Gangou i pohřebními rituály. Indie, to nejsou jen centra velkoměst, ale i slumy s tisíci obyvateli a jejich osudy. Indie to jsou hinduisté s jejich staletým kastovním systémem, ale i buddhismus, islám, sikhismus, křesťanství a džinismus. Indie, to jsou moderní metropole i památky na staré říše. Již se můžeme těšit na příští školní rok a další besedu, tentokrát na téma Peru – čtyři strany světa.