Základní škola Floriána Bayera, Kopřivnice, Štramberská 189, příspěvková organizace je příspěvkovou organizací zřizovanou Moravskolezským krajem

Počítadlo návštěv TOPlist
Kde nás najdete

„KAREL IV.“ – výtvarná soutěž v rámci oslav 700. výročí narození

Žáci 6. a 8. ročníku naší školy se zapojili v rámci školních oslav 700. výročí narození významného českého panovníka Karla IV. do výtvarné soutěže vyhlášené Národním pedagogickým muzeem a knihovnou J. A. Komenského v Praze. Soutěž nesla stejnojmenný název „Karel IV.“ a jejím cílem bylo výtvarně ztvárnit nejen portrét panovníka, ale také výjevy z významných okamžiků jeho vlády či ze života jeho rodiny. 

Žákům byla v úvodu přiblížena doba Karla IV., prohlédli si obrázky s dobovými výjevy z této doby, nejrůznější portréty Karla IV., jeho manželek, rodiny a významných památek z jeho doby.  Poté se již vrhli do kreslení a malování. Všichni žáci vytvořili zajímavá díla, pracovali s velkou chutí a zájmem, téma je velmi bavilo. Vybrané práce byly zaslány do soutěže do Prahy a věříme, že se budou líbit. Ostatní obrázky vyzdobí prostory školy, které jsou věnovány tomuto významnému výročí naší historie.

Mgr. Vlasta Geryková 

vyučující dějepisu a výtvarné výchovy

   

   

Update cookies preferences