TÝDEN GLOBÁLNÍHO VZDĚLÁVÁNÍ 2023

Naše škola se jako každým rokem zapojila do Týdne globálního vzdělávání (23. - 27. 10.2023) účastí v zajímavém projektu organizace ARPOK Olomouc. Žáci 8. a 9. ročníku školy absolvovali výukovou lekci „NA PŘÍBĚZÍCH ZÁLEŽÍ“, čímž bylo navíc naplňováno i průřezové téma Mediální výchova.

V průběhu výukové lekce se žáci zamýšleli se nad tím, jak sami vnímají Afriku, vytvořili myšlenkovou mapu a po zhlédnutí videa porovnávali ve skupinách své  myšlenky s myšlenkami ženy, která se v Africe narodila. Poté následovala společná diskuze o tom, co a jak nás v pohledu na svět ovlivňuje. Výstupem lekce byla zdařilá a zajímavá myšlenková mapa o Africe a flipy s odpověďmi na zadané otázky.

Výukovou lekci vedla se žáky ředitelka školy Vlasta Geryková v součinnosti s asistentkou pedagoga Evou Demovou.

Účastí v tomto projektu získali žáci 8. a 9. ročníku možnost účastnit se online konference s odborníky „Jsme na stejné lodi – proč to nevidíme?“, která proběhla 24. 10. 2023. Žáci s pedagogy vyslechli zajímavé příspěvky odborníků s názvy: 1. Svět podle Roslinga aneb proč bychom měli číst Faktomluvu. 2. Víc než popisovat problémy a 3. Jak nepropadnout beznaději z klimatické krize. Poté se mohli zapojit do společné diskuze s účastníky konference a klást dotazy přednášejícím. Po konferenci proběhla se žáky evaluační lekce a výsledky i s krásnou myšlenkovou mapou Afrika byly zaslány organizátorům projektu – ARPOKU Olomouc. Těšíme se na další zajímavé akce a projekty této organizace.

Mgr. Vlasta Geryková