Návštěva muzea Beskyd Frýdek-Místek

29.11.2018 jsme se žáky 2.stupně  v rámci Čtenářského klubu navštívili Muzeum Beskyd ve Frýdku-Místku. V muzeu byl pro nás připraven krásný předvánoční program - Adventní a vánoční bytosti. Žáci si mohli nejen prohlédnout muzejní exponáty, ale také slyšeli poutavé vyprávění o starých zvycích, které dodržovali naši předci v období adventu. Viděli  dobové masky, které si zájemci mohli vyzkoušet. Absolvovali jsme také muzejní prohlídku zámku s průvodcem.  Žáci se seznámili s historií, majiteli a vybavením zámku.

Naše poděkování patří průvodcům, kteří nás zaujali nejen dobovými exponáty, ale také poutavým vyprávěním.