Projektový den - SPOLEČNĚ TO ZVLÁDNEME - Tajemný svět pod vodou

Ve středu 30.9.2020 se žáci 1.stupně v rámci Projektu Společně to zvládneme zúčastnili Projektového dne Tajemný svět pod vodou. Celé dopoledne probíhalo formou zážitkové výuky, nácviku a tréninku dovedností, interaktivní skupinové diskuse. Žáci při všech aktivitách rozvíjeli čtenářské dovednosti,  fantazii a výtvarné dovednosti, podporu týmové spolupráce a tvořivosti.

Nejprve shlédli 3D film Tajemný svět pod vodou, kde získali řadu nových poznatků a informací. Ty mohli zúročit v následujících aktivitách. Pracovali ve skupinkách na jednotlivých stanovištích, která byla tematicky zaměřena na podmořský život - chytali a počítali rybičky, porovnávali je podle velikosti, skládali puzzle, psali svá přání zlaté rybce a skládali věty z nalezených slov.

Poslední hodina Projektového dne byla zaměřena na rozvoj výtvarných dovedností. Žáci opět ve skupinách měli výtvarně zpracovat dané téma. Tvořili koláže podmořského světa. Závěrem hodnotili a diskutovali o všech společných aktivitách.

V rámci projektového dne žáci získali nejen nové poznatky, ale také se tyto informace učili využít v praxi.