Filmová kavárna - Festiválek - "Změňme klima" 2023

V rámci zapojení do projektu EKOŠKOLA jsme uspořádali dne 27. 2. 2023  Filmovou kavárnu-„Festiválek Změňme klima“, ve které shlédli žáci, rodiče i hosté zajímavé dokumenty z celostátní konference Ekoškoly na téma Změňme klima. Tato konference se konala 1. února v Praze a nám byl zpřístupněn záznam této konference a dána možnost ho shlédnout ve spojení s uspořádáním nějaké zajímavé školní akce.

Žáci, rodiče i významný host akce - p. Feixová, neteř Floriána Bayera, po kterém nese čestný název naše škola, viděli zajímavé příspěvky např. Ludmily Kozlové, která rozjela v Prachaticích ekologický tým pro spolužáky, pedagožky Petry Šimonové, která vede žákovský Ekotým v ZŠ Jílová, dále Martina Kříže, ředitele eko sdružení Chaloupky o.p.s., který se podílí na projektu Školní les a filmu Lesní žal. Zajímavý byl také příspěvek Tadeáše Kuly, zakladatele a CEO cirkulárního a udržitelného knihkupectví Reknihy. V diskuzi po každém příspěvku byly sdělovány osobní příběhy, jak žáci či ostatní účastníci, buď ve škole, nebo doma, přispívají ke změně klimatu. Součástí akce bylo i fairtradové občerstvení – káva, perníčky, čaj a další, neboť škola se dlouhodobě v projektu Ekoškola a Světová škola tématice Fair Trade (Spravedlivý obchod). Dále měli možnost účastníci akce shlédnout výstavku k Fair Trade a výstavku výrobků žáků školy z odpadů a odpadového materiálu. Na akci se podílel žákovský Ekotým projektu Ekoškola a díky uspořádání této akce jsme získali i bodíky navíc pro obhajobu mezinárodního titulu Ekoškola, na který se chystáme.

Mgr. Vlasta Geryková