Revolution train

Dne 27. 4. navštívili žáci 7. a 8. ročníku naší školy unikátní vlak představující revoluci v primární protidrogové prevenci. Během 90 minutové prohlídky si žáci postupně prošli šesti vágony, ve kterých byly 4 kinosály a 8 interaktivních místností. Žáci nejprve sledovali skutečný příběh o příčinách, vývoji a důsledcích drogové závislosti. Poté si mohli skutečně prožít život narkomana. Vyzkoušeli si tak výslech na policii, pobyt ve vězení, život v drogovém doupěti ...

Cílem projektu bylo prostřednictvím všech smyslů zapůsobit na žáky a apelovat tak na zdravý způsob myšlení a inspirovat tak žáky k pozitivním životním rozhodnutím.