Den otevřených dveří 2022

Dne 22. 3. 2022 se ve škole po neplánované „covidové“ dvouleté přestávce opět uskutečnil Den otevřených dveří. První a druhou vyučovací hodinu se mohli rodiče a další návštěvníci podívat a zapojit do výuky v jednotlivých třídách, ať už v Montessori třídě nebo i ve všech ostatních třídách na 1. i 2. stupni. Následovaly dvě hodiny společného vzdělávání a tvoření s rodiči a vyučujícími.  V některých třídách se vyráběly především dekorace s velikonoční tematikou, např. květinová lízátka a zápichy – motanice velikonočních vajíček a volně visící dekorace omotávaných velikonočních vajíček. Nechyběly ani ozdobené květináče se zajíčky a osením. Jinde jako skuteční malíři žáci malovali pučící stromy a v další třídě rozkvetly květiny ze zažehlených plastových víček. Pro radost si děti vyrobily papírové vrtulky a krásné prstýnky.

Žáci 2. stupně pak prováděli netradiční pokusy, učili se základům finanční gramotnosti a vyzkoušeli si 3D tisk vytisknutím modelu plakety k 40. výročí školy. Zaujala také práce s elektro stavebnicí a výroba detektoru lži. Lidské tělo žáci popisovali v hodině angličtiny a potom ještě zhotovili modely vnitřních orgánů a vytvořili model stavby lidského těla v životní velikosti. I na 2. stupni se žáci věnovali tvořivé činnosti a vyrobili sovy z různých materiálů, ozdobné tužky, květinové zápichy, náramky a ozdobné přívěšky. Nesmíme zapomenout ani na keramickou dílnu, kde žáci zhotovili nejen originální ozdoby a užitkové předměty, ale také drobné upomínkové překvapení k uvítání budoucích prvňáčků.

Odpolední program patřil družině, kde paní vychovatelky připravily tři bloky různých aktivit. V tělocvičně děti soutěžily ve zdolávání opičí dráhy, slézaly žebřiny pro zavěšené bonbóny, trefovali se do košů a vytvořily autodráhu slalomem s auty. Druhá skupina se věnovala dramatice a vytvořili „třídu v pohybu“. Při hudbě hráli štronzo, rytmicky ztvárňovali typické pohyby zvířat a hráli pantomimu. Třetí skupina pracovala v keramické dílně.

Den otevřených dveří se moc vydařil. Nálada byla výborná. Všichni návštěvníci měli možnost prohlédnout si veškeré prostory školy, krásnou výzdobu a prezentace výsledků žáků a činnosti školy a také neformálně posedět a popovídat si s pedagogy školy.

Rodiče byli pyšní na své děti, žáci spokojení se svými výkony, pedagogové s pocitem dobře vykonané práce. Všichni přítomní si odnášeli  poznání, že je dětem v naší škole dobře, že jsou spokojené, že mohou rozvíjet své zájmy a zažívat úspěch při nejrůznějších činnostech a aktivitách školy, že mají výborné učitele, kteří se jim nadstandardně věnují.

Na akci přišli nejen rodiče žáků školy, ale i další zájemci o případný nástup do školy. Všichni přítomní nejvíce oceňovali zajímavou výuku, výzdobu školy, projektovou a zájmovou činnost školy, ale především partnerský, rodinný přístup k dětem i jejich rodičům  a školu otevřenou pro všechny děti bez rozdílu.