Základní škola Floriána Bayera, Kopřivnice, Štramberská 189, příspěvková organizace je příspěvkovou organizací zřizovanou Moravskolezským krajem

Počítadlo návštěv TOPlist
Kde nás najdete

Aktuality z družiny

Provoz školní družiny 

od 4.9. 2018          6:00 - 8:00

                            11:40 - 16:00

 

10. 10. 2018 NAŠE ŠKOLNÍ DRUŽINA SE ZAPOJILA DO VÝSTAVY  -CIZOJAZYČNOST JE BOHATSTVÍ. JEDNÁ SE O  6. ROČNÍK VÝSTAVY, KTEROU POŘÁDÁ SPOLEK ZAEDNO.  SVÉ DÍLKA JSME POSLALI DO PRAHY! SNAD SE VÁM, I V PRAZE, BUDOU LÍBIT, DRŽTE NÁM PALCE!

 

Vyhlášení výsledků soutěže 2018

 

Výsledky VI. ročníku literárně-kreativní soutěže na podporu čtení a psaní ve druhém jazyce „Vícejazyčnost je bohatství".

Letošního ročníku se zúčastnilo kolem 500 dětí ze 35 škol a dalších organizací z celé České republiky.
Slavnostní předání cen 6. ročníku soutěže proběhne 23. listopadu od 13 h v Domě národnostních menšin na Praze 2. Akce bude natáčena Českou televizí.

 

Kategorie „Kolektivní práce – školka až 3. třída“

 

1.  místo  - skupina „frgálci“, školní družina, 7–10 let, slovenština, bulharština, romština, angličtina, ZŠ Floriána Bayera, Kopřivnice (návštěva muzikálu v Divadle Hybernia – Praha)

 

Ocenění za vynikající účast:                                                                                                       

Školní družina- PEXESO, bulharština, romština, angličtina, ruština, 7–11 let, ZŠ Floriána Bayera, Kopřivnice

 

 

 

 

Čarodějnice Elvíra
V pondělí 29. dubna 2019 se ve školní družině konala akce s názvem ČARODĚJNICE ELVÍRA. Této akci předcházel celotýdenní program zaměřený na čarodějnickou tématiku. Děti v tomto týdnu vyráběly věštecké karty a kreslily portréty čarodějnic, které byly vystaveny v tělocvičně. V pondělí ráno proběhlo hlasování všech učitelů a dětí školy o nejhezčí čarodějnici. Odpoledne v družině děti čekaly soutěže - uvazování myšího ocásku, čarodějnický kvíz, pavoučí závody a pavoučí sít. V závěru programu přišel čas na vyhlášení nejlepších portrétů čarodějnic, jejichž autoři byli oceněni věcnými cenami. 

       

  

 

 NAŠE DĚTI UMÍ....

 

DNE 2.4.2019 NAŠE DĚTSKÉ DIVADLO PŘIJALO POZVÁNÍ NA PŘEHLÍDKU DO NOVÉHO JIČÍNA. VÍTÁNÍ JARA - TAK SE AKCE JMENOVALA A NA NÍ SE NAŠI MLADÍ, ŠIKOVNÍ A NADĚJNÍ HERCI A HEREČKY PŘEDVEDLI. SEN - námi ZTVRÁRNĚNÉ DIVADELNÍ PŘEDSTAVENÍ, VE KTERÉM SI ZAHRÁLI:

PATRIK HUDÁK, ADÉLKA  DEMETEROVÁ, NELA DEMETEROVÁ, SAŠA GABČOVÁ, EDITA VAŠKOVÝCH, VALERIE VAŠKOVÝCH, KAMILA ŽÁČKOVÁ, DANEČEK ŽIGA, NATÁLKA YORDÁNOVÁ, ANDREJKA NAVRÁTILOVÁ.

MOC SE VÁM TO , MILÉ DĚTI, POVEDLO ! DĚKUJI !

 

 

VÝTVARNÁ SOUTĚŽ - 1. MÍSTO JE NAŠE!!!!

NAŠE ŠKOLNÍ DRUŽINA SE ZAPOJILA DO SOUTĚŽE " ROMSKÁ ŘEMESLA ". POROTA OCENILA  ELENKU RAŠKOVOU - ELENKA ZÍSKALA 1. CENU V TÉTO VÝTVARNÉ SOUTĚŽI. ELENKO, GRATULUJEME !

 

 

      

 

       

   

 

 

Muzikál Sněhová královna v Praze

V neděli 24. února jsme se v ranních hodinách vydali vlakem do Prahy. V Praze jsme navštívili Divadlo Hybernia, kde jsme shlédli muzikál Sněhová královna. Lístky na tento muzikál jsme vyhráli v soutěži Vícejazyčnost je bohatství. Muzikál trval s přestávkou dvě a půl hodiny, ale nádherné kulisy, zpěv a známí herci stáli za to. Po skončení muzikálu jsme vyrazili kolem Jidřišské věže zpět na hlavní nádraží, kde jsme nastoupili do vlaku Pendolino směr domů.

     

 

Kopřivnický park

Ve středu 20. února jsme se vydali na kratší procházkou do města do parku - sadu Edvarda Beneše. Děti se dozvěděly něco o historii parku a vilách, které se v parku nacházejí - zrekonstruovaná Ringhofferova vila a Šustalova vila - nynější Lašské muzeum. Děti v parku zaujal zajímavý památný strom platan, jehož kůra se vyskytuje pouze na kmeni a větve zůstávají světlé.

 

  

 

 

Návštěva DDM Kopřivnice

V pondělí 18. února jsme měli možnost navštívit Dům dětí a mládeže v Kopřivnici. Prohlídli jsme si zázemí kroužků, které DDM nabízí dětem. Podívali jsme se do prostorů, kde probíhá např. akvaristika, dílny, výtvarný kroužek, kurz angličtiny, nebo keramika. Zpestřením byla návštěva právě probíhajícího kroužku ve street dance, kde si naše děti mohli zkusit zajímavé taneční prvky. Návštěvu jsme zakončili prohlídkou zvířecí koutku.

     

 

 

Maškarní ples

V den sv. Valentýna (14.2) se v naší školní družině konal Maškarní ples pro děti i rodiče. Děti přípravu nepodcenily a donesly si do školy nádherné masky. Viděli jsme piráty, čarodějnici, princezny, myslivce, hasiče, draka i mnoho dalších. Všechny masky byly odměněny. Poté čekaly na děti nejen taneční soutěže - nejlepší tanečník a štronzo, ale také pantomima a souboj o čokoládu. Děti byly v rámci soutěží odměněny drobnými odměnami, které doplnily výborné minidortíky jedné šikovné maminky. Tanec doprovodila především diskotéková hudba Michala Davida.
 
     

   

 

31.1.2019 ČEPICE A RUKAVICE - tvoření z barevných papírů
 
 

     

 

17.1.2019 proběhl v naší školní družině MASOPUSTNÍ REJ, děti si za pomoci vychovatelek vyrobily masky a poté předvedly masopustní průvod a soutěžily v různých disciplínách.

 

  

 

 

 

 

Naše ŠD se zúčastnila soutěže "SRDCE S LÁSKOU DAROVANÉ", pokud budete mít čas a chuť, můžete pro naše srdce  hlasovat na níže uvedeném odkazu.

 

 


 

http://srdce.age-management.cz/

 

 

 

V pátek 25. ledna se ve školní družině od 16:00 konalo první ,,Čtení pod lampou“. Zpříjemnit podvečer si přišly 3 děti se svými rodiči. Čekala je řada úkolů, které se vztahovaly k pohádce O dvanácti měsíčkách. Na začátku měly možnost dvě maminky usednout do křesla pod lampu, kde přečetly celou pohádku. Svou vnímavost si pak děti s rodiči ověřily při skládání obrázkových i textových částí ve správném sledu. Děti si pak osvěžily počítání při sčítání jahod, hledaly fialku mezi ostatními květinami. I přes obavy se všichni poprali s přiřazením plodů a květů ke správným stromům. Nakonec si rodiny vyměnily mezi sebou novoročenky a dostaly památný list. Příjemnou atmosféru doplnila hudba, menší občerstvení i dobrá nálada všech zúčastněných.

       

 

 

 

19.12. ZVYKY A TRADICE VÁNOC

Jaké jsou zvyky a tradice o Vánocích? Povídání s dětmi o těchto tradicích, děti si také některé zvyky mohly vyzkoušet.

 

      

 

 

 

 

 

17.12. VÁNOČNÍ TURNAJ

Sportovní a vědomostní soutěže družstev s vánoční tématikou.

 

   

 

 

13.12. VÝROBA SVÍCNŮ

Blíží se Vánoce, děti si tvoří vánoční svícen ze dřeva a jehličí ...

 

      

 

 

6. 12. 2018 Peklo ve školní družině 

      

Ve čtvrtek 6. prosince se otevřelo peklo ve sklepení naší školy. Mezi pavučinami,pavouky a netopýry seděl u ohně čert Albert, kterého  postupně navštívily všechny děti. Největší zlobivci dostali desatero vhodného chování a ti hodnější dokonce lízátko a bonbón. Během návštěv čerta ve sklepení děti soutěžily v různých soutěžích s čertovskou tématikou a divadelní při čertovské diskotéce. Čert se vrátil do pekla s prázdným pytlem, a tak jsme se další den sešli opět všichni ve školní družině. 

 

 

22.11.2018 "PEČEME PERNÍČKY"

      

Pomalu se blíží nejkrásnější svátky v roce a my ve ŠD pečeme s dětmi perníčky.

 

20.11.2018 " BRÝLE "

      

Jaký tvar má náš obličej, jaké druhy brýlí se nosí v současné době a jaké brýle nosily naše babičky? Děti si vyzkoušely různé druhy brýlí, malují svůj obličej a tvoří k němu vhodné brýle z FIMO hmoty.

 

9.11.2018 "ČERTOVSKÉ ROHY"

      

Připravujeme výzdobu na " ČERTOVSKOU VÝSTAVU", děti ve skupinkách vyrábějí čertovské rohy.

 
 
31.10. "STÍNOVÉ DIVADLO"
      
Děti si ve ŠD vyzkoušely zahrát stínové divadlo, předváděly stíny zvířat a postav, ostatní děti se snaží uhodnout tyto ukázky.
 
 
26.10. " POZNÁVÁME NAŠE KOPCE"
      
Společná vycházka na Váňův kámen.
 
 

25.10.2018 Barvení listů

       

Na podzim mají listy spousty barev, děti dle vlastní fantazie barví listy z keramiky

 

17. 10. 2018 Vlaštovkolet

Venku prší, je pravé podzimní počasí. Ale nás – ve školní družině – to neodradí. Od rána chystáme pro naše děti a rodiče první společnou akci- VLAŠTOVKOLET. V tělocvičně se objevují vlaštovky na drátě, ptáčci různých zbarvení a druhu, chystá se hnízdo ....A je to tady! Rodiče a děti přicházejí opravdu v hojném počtu. Po úvodním slovu naší paní ředitelky dětí z naší školní družiny předvádějí malé taneční vystoupení. Poté nás čekají soutěže a hraní. Hodina utekla jako voda…

 

Děkujeme všem rodičům a prarodičům, našim nejmenším a už teď se můžeme těšit na jaro, kdy nás čeká další „ rodinné odpoledne“- HRY NAŠICH BABIČEK.

  

VELKÉ PODĚKOVÁNÍ: paní Lichnovské za upečení a krásné nazdobení „ vlaštovčích „ medailí

 

         

 

   

 

 

 

 

8.10.2018 Listy z keramiky

 

      

Podzim je tady, padá listí a my ve ŠD tvoříme listy z keramiky.

 

 

24. 9. 2018 VÍTÁME NOVÉ DĚTI V NAŠÍ ŠKOLNÍ DRUŽINĚ  aneb  PASOVÁNÍ…                                        

 

 

21. 9. 2018 VENKU SE OPRAVDU NENUDÍME….HRAJEME – PRO NĚKTERÉ Z NÁS – NOVOU HRU! A JMENUJE SE PETANGUE…

  

20. 9. 2018 BLÍŽÍ SE PODZIM A TAK DĚLÁME V NAŠÍ ŠKOLNÍ DRUŽINĚ VELKÉHO DRAKA  A  malé dráčky, dračice…

    

17. 9. 2018 HRAJEME PEXESO, NETRADIČNĚ….VENKU JE KRÁSNĚ A NÁS TO BAVÍ…NESEDÍME U STOLU, MŮŽEME BĚHAT A HLEDÁME…

 

 

 


 

 

 

 

 

 

 

 

KVĚTEN VE ŠKOLNÍ DRUŽINĚ …..

 Naše  SLUNÍČKA  ze školní družiny...

 

  

 

 

SEN POD ROZKVETLOU JABLONÍ….JARNÍ SNĚNÍ….SNĚNÍ O ČERVENÉM JABLÍČKU…..

 …snění o červeném jablíčku... náš sen jsme poslali do soutěže  v měsíci květnu                                      MŮJ SEN - pořádá Město Příbor , 6. ročník soutěže

 

 

 

 

 

 

 

 

 

DRUHÝ JARNÍ MĚSÍC VE ŠKOLNÍ DRUŽINĚ….

6.4.2018 HLEDÁNÍ VELIKONOČNÍHO ZAJÍČKA ...  nejprve soutěže a pak překvapení... zajíček nám nechal košík plný dobrot pro naše soutěživé děti...

    

9. 4.2018 …výzdoba do naší školičky - tvoříme  KOČKY  

12. 4. 2018   ŠKOLNÍ DRUŽINA  uspořádala  na zahradě naší školy…NETRADIČNÍ JARNÍ VÝSTAVKU

     

25. 4. 2018…příprava na čarodějnice – MALOVÁNÍ ČARODĚJEK  v životní velikosti…

30. 4. 2018 OSLAVA ČARODĚJNIC