Základní škola Floriána Bayera, Kopřivnice, Štramberská 189, příspěvková organizace je příspěvkovou organizací zřizovanou Moravskolezským krajem

Počítadlo návštěv TOPlist
Kde nás najdete

Aktuality z družiny

Provoz školní družiny 

od 4.9. 2018          6:00 - 8:00

                            11:40 - 16:00

 

10. 10. 2018 NAŠE ŠKOLNÍ DRUŽINA SE ZAPOJILA DO VÝSTAVY  -CIZOJAZYČNOST JE BOHATSTVÍ. JEDNÁ SE O  6. ROČNÍK VÝSTAVY, KTEROU POŘÁDÁ SPOLEK ZAEDNO.  SVÉ DÍLKA JSME POSLALI DO PRAHY! SNAD SE VÁM, I V PRAZE, BUDOU LÍBIT, DRŽTE NÁM PALCE!

 

Vyhlášení výsledků soutěže 2018

 

Výsledky VI. ročníku literárně-kreativní soutěže na podporu čtení a psaní ve druhém jazyce „Vícejazyčnost je bohatství".

Letošního ročníku se zúčastnilo kolem 500 dětí ze 35 škol a dalších organizací z celé České republiky.
Slavnostní předání cen 6. ročníku soutěže proběhne 23. listopadu od 13 h v Domě národnostních menšin na Praze 2. Akce bude natáčena Českou televizí.

 

Kategorie „Kolektivní práce – školka až 3. třída“

 

1.  místo  - skupina „frgálci“, školní družina, 7–10 let, slovenština, bulharština, romština, angličtina, ZŠ Floriána Bayera, Kopřivnice (návštěva muzikálu v Divadle Hybernia – Praha)

 

Ocenění za vynikající účast:                                                                                                       

Školní družina- PEXESO, bulharština, romština, angličtina, ruština, 7–11 let, ZŠ Floriána Bayera, Kopřivnice

 

 

 

 

 Vybrali jsme z KALENDÁŘE...

( CELOROČNÍ PLÁN NAŠÍ ŠKOLNÍ DRUŽINY šk.rok 2019/2020)

Dne 24.10.2019 proběhla akce pro rodiče a děti s názvem SKLIZEŇ. V rámci této akce si děti společně s rodiči mohli zasoutěžit v 7 individuálních disciplínách zaměřených na podzimní plody. Poté je čekal ještě podzimní kvíz a nakonec sladká odměna za splněné úkoly.

       

 

18.10.2019 jsme slavili ve školní družině "MEZINÁRODNÍ DEN HUDBY". Děti si mimo jiné zazpívaly podle karaoke textů a vyzkoušely také zpívat do mikrofonu. 

    

Dne 15.10. 2019 proběhl ve ŠD program s názvem " Když strom promluví", program byl zaměřený na naše stromy. Děti se dozvěděly o tom, že stromy hrají v našem životě důležitou roli, vyzkoušely si strom obejmout a také namalovat.

     

 

V rámci týdenního programu s názvem "POŠTA" proběhl v naší školní družině poštovní týden. Děti si měly možnost napsat dopis, zhotovit a nadepsat obálku, zabalit balík a vypsat podací lístek. Hravou formou se děti také dozvěděly o tom, kdo je to poštovní holub.

      

25.9.2019 ČOKOLÁDOVÝ DEN

Děti si dle receptu vyráběly vlastní domácí čokoládu a čokoládový nápoj.  Nejen mlsání bylo obsahem tohoto odpoledne. Kluci a holky se dozvěděli velmi zajímavé věci  o této rozšířené pochoutce …. o historii vzniku čokolády, co se z čokolády dá vyrábět, jaké známe druhy čokoládových výrobků. Závěr patři pohádce „ Čokoládová člověk „ Prostřednictvím této pohádky byly děti seznámeny s rozdílnými kulturami v různých zemích, jak je důležité respektovat  lidi bez rozdílu, zda je člověk bílý, hnědý, žlutý … A domů odešly děti s bonbónem pro maminku či tatínka, vlastnoručně vyrobeným, vlastnoručně zabaleným...

 

         

      

 

26.9.2019 PASOVÁNÍ

V tento den byli pasováni nejen prvňáčci, ale také noví žáci školní družiny.  Než všechny nové děti „ skočily „ do naší školní družiny, čekalo je malé zkoušení ...vědomostní soutěže, sportovní… Pasování bylo určeno pro všechny děti školní družiny . Nastupující holky a kluci byli vyznamenání šerpou a aby nezapomněli na tento den – i pamětním listem.

 

       

       

 

30.9.2019  PO STOPÁCH ŠKOLNÍKA

Tento den jsme všichni – pospolu „ sledovali“ stopy našeho pana školníka po celé naší škole. Děti byly hravou formou seznámeny s bezpečnostními zásadami naší školní družiny.Prohlédli jsme si společně všechny třídy a místnosti naší školy , dozvěděli jsme se , kde se nachází „devátá komnata“, do které nožka dětí nesmí vstoupit, kde naopak mohou, musí … Děti poznaly naší školu od sklepa až po půdu...