Základní škola Floriána Bayera, Kopřivnice, Štramberská 189, příspěvková organizace je příspěvkovou organizací zřizovanou Moravskolezským krajem

Počítadlo návštěv TOPlist
Kde nás najdete

Aktuality z družiny

 Vybrali jsme z KALENDÁŘE...

( CELOROČNÍ PLÁN NAŠÍ ŠKOLNÍ DRUŽINY šk.rok 2019/2020)

 

 

KARNEVAL V DRUŽINĚ - 27.2.2020

Dne 27.2.2020 se ve školní družině uskutečnil v odpoledních hodinách maškarní ples, na kterém se sešlo v hojném počtu mnoho rodičů a dětí v maskách. Nechyběly ani soutěže, odměny a pohoštění pro všechny zúčastněné.

 

       

       

       

       

       

       

 

 

 

 

VÁNOČNÍ LOUČENÍ - 20.12.2019

Poslední den před vánočními prázdninami se vychovatelky ŠD převlékly za SMUTEK, RADOST A NADĚJI a ve všech třídách naší školy popřály dětem i pedagogům krásné a pohodové svátky a všechno nejlepší do Nového roku.

      

SVÍCEN - 6.12.2019

Děti naší školní družiny si během měsíce prosince vyrobily spoustu vánočních ozdob a dárečků. V rámci pracovní činnosti si děti také ze dřeva, větviček a různých ozdůbek  vytvořily vlastní dřevěný svícen, který si pak odnesly domů.

    

 

ANDĚLSKÁ DÍLNA - 27.11.2019

V rámci celoročního plánu ŠD proběhla  akce pro rodiče a děti s názvem " ANDĚLSKÁ DÍLNA." Děti si společně s rodiči vyrobily svého anděla, kterého si pak mohli odnést domů. Akce byla velmi úspěšná, zúčastnilo se spoustu rodičů i dětí a to nejen z naší školy.

      

 

PEČEME PERNÍČKY - 21.11.2019

Děti naší školní družiny si za pomocí vychovatelek zkusily upéct perníčky a také si je samy ozdobit. Do zdobení perníčků se zapojili také někteří rodiče našich dětí.

       

 

 

ANDĚLSKÉ MĚSTO - 19.11.2019

V rámci přípravy na " ANDĚLSKOU VÝSTAVU" děti v družině vytvořily koláž na téma : Andělské město

 

 

 

Dne 24.10.2019 proběhla akce pro rodiče a děti s názvem SKLIZEŇ. V rámci této akce si děti společně s rodiči mohli zasoutěžit v 7 individuálních disciplínách zaměřených na podzimní plody. Poté je čekal ještě podzimní kvíz a nakonec sladká odměna za splněné úkoly.

       

Dne 23.10.2019 si děti naší školní družiny vyzkoušely vyřezat dýni. Děti se také dozvěděly na co všechno se dá dýně použít.

     

18.10.2019 jsme slavili ve školní družině "MEZINÁRODNÍ DEN HUDBY". Děti si mimo jiné zazpívaly podle karaoke textů a vyzkoušely také zpívat do mikrofonu. 

    

Dne 15.10. 2019 proběhl ve ŠD program s názvem " Když strom promluví", program byl zaměřený na naše stromy. Děti se dozvěděly o tom, že stromy hrají v našem životě důležitou roli, vyzkoušely si strom obejmout a také namalovat.

 

V rámci týdenního programu s názvem "POŠTA" proběhl v naší školní družině poštovní týden. Děti si měly možnost napsat dopis, zhotovit a nadepsat obálku, zabalit balík a vypsat podací lístek. Hravou formou se děti také dozvěděly o tom, kdo je to poštovní holub.

      

25.9.2019 ČOKOLÁDOVÝ DEN

Děti si dle receptu vyráběly vlastní domácí čokoládu a čokoládový nápoj.  Nejen mlsání bylo obsahem tohoto odpoledne. Kluci a holky se dozvěděli velmi zajímavé věci  o této rozšířené pochoutce …. o historii vzniku čokolády, co se z čokolády dá vyrábět, jaké známe druhy čokoládových výrobků. Závěr patři pohádce „ Čokoládová člověk „ Prostřednictvím této pohádky byly děti seznámeny s rozdílnými kulturami v různých zemích, jak je důležité respektovat  lidi bez rozdílu, zda je člověk bílý, hnědý, žlutý … A domů odešly děti s bonbónem pro maminku či tatínka, vlastnoručně vyrobeným, vlastnoručně zabaleným...

 

         

      

 

26.9.2019 PASOVÁNÍ

V tento den byli pasováni nejen prvňáčci, ale také noví žáci školní družiny.  Než všechny nové děti „ skočily „ do naší školní družiny, čekalo je malé zkoušení ...vědomostní soutěže, sportovní… Pasování bylo určeno pro všechny děti školní družiny . Nastupující holky a kluci byli vyznamenání šerpou a aby nezapomněli na tento den – i pamětním listem.

 

       

       

 

30.9.2019  PO STOPÁCH ŠKOLNÍKA

Tento den jsme všichni – pospolu „ sledovali“ stopy našeho pana školníka po celé naší škole. Děti byly hravou formou seznámeny s bezpečnostními zásadami naší školní družiny.Prohlédli jsme si společně všechny třídy a místnosti naší školy , dozvěděli jsme se , kde se nachází „devátá komnata“, do které nožka dětí nesmí vstoupit, kde naopak mohou, musí … Děti poznaly naší školu od sklepa až po půdu...