Vícejazyčnost je bohatství 2023

Úspěch ZŠ Floriána Bayera, Kopřivnice v celostátní literárně-výtvarné soutěži „Vícejazyčnost je bohatství“

Základní škola Floriána Bayera, Kopřivnice, dosáhla významného úspěchu v celostátní výtvarné a literární soutěži „Vícejazyčnost je bohatství“, která je každoročně vyhlašována organizací  Zaedno  v multikulturním časopise Kamarádi. Letošní téma znělo „Tradice národů“.

V rámci zapojení do úkolu soutěže žáci všech tříd školy četli, dramatizovali pohádky a příběhy v jiných jazycích, seznamovali se s tradicemi různých národů. Poté nakreslili krásná výtvarná díla, která doplnila popisem nakresleného obrázku v jazycích, ke kterým mají blízko, ať již původem nebo v rodinách či příbuzenstvu. Naše příspěvky byly psány v jazyce romském, slovenském, ukrajinském, anglickém, německém, italském i kazašském. Využili jsme i odborné pomoci nebo případné kontroly ze strany rodičů či příbuzných. Do soutěže bylo zasláno 935 prací ze 49 škol celé České republiky.

3. místo ve své kategorii získala kolektivní práce 10 žáků V. třídy - obrázkové leporelo „O perníkové chaloupce“ psané ve slovenštině pod vedením paní učitelky Rojíčkové a Raškové.

Ocenění „Za vynikající účast v soutěži“ si odnesli další 2 žáci 2. stupně za práce v jazyce romském a kazašském a také kolektivní práce žáků z Montessori třídy za práci „Slunce svítí pro všechny.

Celá škola potom získala ocenění „Škola za příkladnou spolupráci“, neboť do soutěže se zapojila celá škola a účastníme se každého ročníku již 11 let. Budeme se určitě zapojovat i nadále, protože soutěž přispívá k vzájemnému poznávání a obohacování dětí různých národností, které naši školu navštěvují. GRATULUJEME!

Odměnou byl oceněným dětem i zapojeným pedagogům výlet do Prahy a účast na slavnostním předání cen, které proběhlo 10. 11. 2023 v Evropském domě v Praze se zajímavým programem, krásnými cenami i výstavou vítězných prací.

Více informací o soutěži, výsledcích, ukázky prací našich žáků v různých jazycích najdete na www.kamaradi.org (v rubrice Zveřejnění výsledků soutěže 2023 - Galerie prací)

Mgr. Vlasta Geryková